کوردستان فردا
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۰:۰۷

آقای استاندار و شعارهای مانده بر میز

علی کرمی-دانشجوی رشته خبرنگاری

بعداز انتخاب ریاست جمهوری و مطرح شدن درخواست شهروندان کوردستانی دال بر استاندار بومی و اهل تسنن، آقای رئیس جمهور خلاف وعده نکردند و چهره ای بومی اما دور از کوردستان و با سرمایه بسیار و از کوردهای اهل تشییع را نماینده اول دولت در کوردستان کردند‌.

شعارهای توسعه مدارانه آقای استاندار و وعده های تغییر مدیران غیر ناکارآمد در کارنامه شعار مدارانه آقای مرادنیا ثبت گردید و اینکه آقای استاندار بومی اهل تشیع در برابر آزمونی سخت قرار گرفته است؛ آزمونی به عنوان انتخاب فرماندار برای شهر مرزی مریوان، براساس شنیده ها گویا آقای استاندار به دنبال انتصاب برادر یکی از نمایندگان سابق مجلس از شهر نماینده اول دولت در کوردستان است.

در تکمیل این شنیده ها گویا شخص مذکور قرار است در دور آینده انتخاب مجلس در حوزه انتخابی شهرستان آقای مرادنیا(استاندار) کاندید بشوند و رقیب انتخاباتی یکی از اقوام نزدیک آقای استاندار بشوند.

هرچند در امور سیاسی کوردستان، اتفاقات از شنیده ها شروع شده و بعدا لباس حقیقت می پوشد. با چیدن این شنیدارها می توان گفت مریوان و شهروندان مریوانی قرار است قربانی همشهری گری آقای استاندار و فراهم شدن بستر انتخاب شدن فامیل درجه اول آقای مرادنیا گردد.

شایان ذکر است که معاونت سیاسی ستاندار کردستان در خبری اظهار داشته اند که: « در هفته آینده دو فرماندار جدید شهرستان‌های مریوان و بانه معرفی می‌شوند.»

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: هنوز در بین گزینه‌ها، گزینه نهایی برای فرمانداری این دو شهرستان مشخص نشده‌اند و به توافی نرسیده‌ایم اما در هفته آینده معرفی می‌شوند.