کوردستان فردا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۴۳

معاون امور فرهنگی کمیته امداد کردستان خبر داد:

ارائه آموزش خانواده به ۴۳ هزار مددجوی کردستانی

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کردستان گفت: ۴۳ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان کردستان از برنامه‌های آموزش خانواده این نهاد در سال ۹۶ بهره‌مند شدند .

اصغر بنی اردلان، بابیان اینکه کمیته امداد در کنار ارائه خدمات حمایتی، به مسائل فرهنگی خانوارهای تحت حمایت به‌عنوان یکی از اولویت‌های این نهاد توجه می‌کند، اظهار کرد: اجرای برنامه‌های آموزشی، تربیتی، مسابقات فرهنگی و قرآنی و اردوهای زیارتی ازجمله برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد برای مددجویان است .

وی ضمن اشاره به اینکه ۴۳ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان کردستان در برنامه‌های آموزش خانواده سال ۹۶ این نهاد شرکت کرده اند، افزود: مخاطبان این دوره‌ها را دانش آموزان، دانشجویان، دختران و مادران تحت حمایت تشکیل داده است .

بنی اردلان بابیان اینکه بخشی از برنامه‌های این نهاد از طریق ۶ کانون دائم و ۲۲ کانون موقت در مناطق محروم و روستایی ارائه‌شده است، بیان کرد: ۶ هزار و ۶۰۰ مددجو در برنامه‌های فرهنگی این کانون‌ها شرکت کرده‌اند .

وی با اشاره به اینکه اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی تربیتی از دیگر برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد است، عنوان کرد: اعزام چهار هزار و ۶۰۰ مددجو به اردوی زیارتی مشهد مقدس و همچنین ۲۸۴ نفر به عتبات عالیات در سال ۹۶ صورت گرفته است .

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان کردستان خاطرنشان کرد: همچنین ۱۷ هزار نفر از مددجویان این نهاد با اعزام مبلغان به روستاها و مناطق محروم در طرح فلاح شرکت کرده‌اند .

وی یادآور شد: برای ارائه این خدمات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است