کوردستان فردا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۰

استفاده از مدیران غیربومی باید به حداقل برسد

استاندار ایلام بر لزوم استفاده حداکثری از مدیران بومی در دستگاه ها تاکید کرد و گفت: نیروهای مدیریتی در دستگاه های اجرایی باید جدی گرفته شود و با انتخاب آنان از استان از روبرو شدن با چالش های مدیریتی جلوگیری کنیم.

قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای مشورتی توسعه استان ایلام اظهار داشت: باید توانمندی های مدیریتی اشخاص و منابع در استان شناسایی و بجای استفاده از مدیران پروازی و غیربومی از افراد توانمند بومی استفاده شود.
وی یکی از رویکردهای این نشست را استفاده از آراء صاحب نظران ، نخبگان و تشکیل شورایی با عنوان شورای مشورتی اعلام کرد و افزود: تشکیل این کمیته بی تردید در صورت تداوم تاثیری جدی در فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری مدیریت استان در عرصه های مختلف دارد، مشکلی که همواره خلاء آن در نظام تصمیم گیری سطوح مختلف احساس می شود.
استاندار ایلام یادآور شد: هدف از تشکیل کمیته مشورتی دریافت امکانات و اعتبارات از سطح ملی و رفع مشکلات بین سازمان ها و دستگاه های اجرایی است.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: برای رونق و توسعه ایلام باید از اعتبارات صندوق توسعه ملی در راستای ایجاد طرح ها و پروژه های زیرساختی، تکمیلی و‌ تبدیلی در استان سرمایه گذاری شود.
وی با بیان اینکه برای توسعه استان نیازمند استفاده از همه ابزارها برای بهره مندی از ظرفیت های موجود هستیم، گفت: استعدادهای بسیار بزرگی همچون ذخائر نفت و گاز ، بخش کشاورزی ، مرز ، کنگره اربعین و جاذبه های گردشگری در استان ایلام وجود دارد که برای استفاده مطلوب از آنها نیازمند یک عزم جدی و همگانی هستیم.
استاندار ایلام افزود: شورای توسعه استان می تواند در کنار مجمع مشورتی بازوی توانای دیگری برای توسعه ایلام باشد و از نخبگان استانی در حوزه های مختلف شورایی تحت عنوان شورای توسعه استان استفاده شود.
وی افزود: اگر فردی در راستای توسعه استان ایلام تاثیرگذار است و حرفی برای گفتن دارد با کمال میل از توانایی وی استفاده می شود.
استاندار ایلام تاکید کرد: برای توسعه همه جانبه استان باید بروکراسی را حذف و از تمام امکانات و مزیت های موجود بدون تنگ نظری استفاده کنیم و با نظرات و پیشنهادات صاحب نظران دانشگاهی و علمی شتاب بیشتری به روند توسعه بخشیم.