کوردستان فردا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۵

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث باند دوم محور میاندواب-بوکان

حبیب الله طاهرخوانی معاون وزیر راه و شهرسازی با همراهی معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از پروژه‌های آزادراه میاندواب-بوکان و کنارگذر بوکان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار کردستان فردا ، در جریان سفر هیئت دولت به استان آذریابجان غربی، حبیب الله طاهرخوانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت توسعه عمران شهر‌های جدید با همراهی معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل نقل آذربایجان غربی، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بوکان، روسای ادارات راهداری و حمل نقل جاده‌ای و راه و شهرسازی بوکان و مشاور و پیمانکاران، از پروژه احداث باند دوم محور میاندوآب-بوکان و پروژه احداث کنارگذر بوکان، بازدید کرد.
بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه احداث باند دوم محور میاندواب-بوکان

لقمان خسروپور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بوکان، پس از بازدید این پروژه‌ها با ارایه گزارش کاملی از وضع موجود، معاون وزیر و شهرسازی را در جریان کم و کاستی‌های این دو پروژه قرار داد و قرار بر این شدکه هر چه سریع‌تر کریدور غرب ساماندهی شود.

تاکنون در پروژه احداث باند دوم محور میاندوآب-بوکان ۳۰ کیلومتر به طور کامل به بهره برداری رسیده و در حال حاظر ۲/۵ کیلومتر از ابتدای شهر سیمینه به سمت شهر بوکان در حال اجرا می‌باشد و حدود ۵ کیلومتر از اراضی ارزیابی و قیمت گذاری شده، ولی تاکنون هزینه‌ای پرداخت نگردیده و آزاد سازی نشده که در کل تا به امروز ارزش این پروژه حدود ۱۰۵ میلیارد ریال است.

در پروژه کنارگذر نیز تاکنون ۹ کیلومتر از این محور آسفالت شده و ۹/۵ کیلومتر ارزیابی گردیده که در حال حاضر تمامی عملیات عمرانی در حال اجرا است و تنها ۲ کیلومتر از این محور آزادسازی نشده که به زودی با جلب رضایت مالکین کل محور کنارگذر شهرستان بوکان آزاد سازی خواهد شد که جمعاً تا کنون برای این محور مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال صورت وضعیت تنظیم شده است.

‘گزارش از فاتح استاد عبداله پور