کوردستان فردا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶

‍ مدیرکل امور بانوان آذربایجان غربی:

توانمندسازی زنان در راستای حمایت از اشتغال پیگیری می شود

به گزارش کردستان فردا، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی نمایشگاه محصولات روستایی و عشایری زنان آذربایجان غربی گفت: توانمندسازی زنان موضوع سیاسی نیست و با هدف حمایت از تولید ملی، کارآفرینی و ایجاد اشتغال انجام می شود.

شهلا تاجفر افزود: راه اندازی کانون زنان بازرگان استان، انعقاد تفاهم نامه با شهرک های صنعتی در راستای ارائه زمین و مکان فعالیت به بانوان کارآفرین، تفاهم نامه با پارک علم و فن آوری در راستای برگزاری کارگاه های آموزشی در جهت توانمند سازی زنان از جمله این فعالیت هاست.
وی با اشاره به برگزاری دومین ‌نمایشگاه توانمندی های بانوان روستایی گفت: این نمایشگاه شامل عرضه و فروش محصولات و صنایع تولیدی روستایی و عشایری بوده که ترویج تغذیه سالم و بازاریابی و اشتغال زایی از مهمترین اهداف برگزاری آن است.
تاجفر ادامه داد: زنان و دختران جویای کار و سرپرست خانواده در این نمایشگاهها دارای جایگاه خاصی هستند و امور بانوان استان در پنج سال گذشته توانسته با تمرکز نیروی مادی و معنوی خود در زمینه توانمند سازی بانوان در عرصه کار و اشتغال گام های خوبی بردارد.