کوردستان فردا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۷

راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت در بوکان

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان از راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت در این شهرستان خبرداد.

حسن عبدی، گفت: مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت توسط پارک علم و فناوری استان آذربایجان غربی و با همکاری فرمانداری، دانشگاه پیام نور و اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان و در راستای خلاقیت، ایده پردازی و ایده پروری با هدف ایجاد کسب و کار‌های جدید، در دانشگاه پیام نور مرکز بوکان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت با هدایت نوآوران به سمت ایجاد کارگاه‌ها و صنایع کوچک و هدایت آن‌ها به سمت پذیرش در مراکز رشد برای توسعه کارآفرینی و فناوری در این شهرستان تلاش خواهد کرد، افزود: مشاوره علمی، فنی و تخصصی، پیاده سازی ایده، برگزاری دوره‌های آموزشی برای دارندگان ایده، تمهید شرایط برای معرفی و عرضه دستاورد‌ها در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های استانی و کشوری، مساعدت در روند ثبت دستاورد‌ها به صورت اختراع و ارزیابی علمی آن از جمله خدمات ارایه شده در این مرکز می‌باشد.

حسن عبدی با تاکید بر اینکه امروزه نگرش به فارغ التحصیلان دانشگاهی دگرگون شده به طوری که از آن‌ها انتظار می‌رود در توسعه اقتصاد بیش از گذشته نقش‌آفرینی کرده و پیوند علم و اشتغال را بر عهده بگیرند، تصریح کرد: امروزه با معضل کمبود انگیزه برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در این شهرستان روبرو هستیم و در تلاش هستیم تا با ایجاد این نوع مراکز و کارگاه ها، انگیزه کارآفرینی را، خصوصاً در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان تقویب کنیم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان یادآور شد: اولین کارگاه آموزشی این مرکز، تحت عنوان “ایده شو”، در ششم دی ماه سالجاری برگزار می‌گردد.

برقراری ارتباط با جوامع دانشگاهی و تحقیقاتی، صنایع و سازمان‌های اجرایی، سهولت دسترسی به منابع انسانی و کاهش هزینه‌های تحقیقاتی، کاهش مدت زمان لازم جهت شکل گیری و بلوغ نوآور و تثبیت ایده از مزایا وجود مراکز نوآوری و شکوفایی خلاقیت می‌باشد.