کوردستان فردا
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۰۰

فرمانده انتظامی بوکان:

سارقان ۳۸ فقره سرقت در بوکان بازداشت شدند

فرمانده انتظامی بوکان گفت: در اوایل امسال ۳۸ فقره سرقت در حوزه استحفاظی بوکان کشف و اموال مسروقه ضبط و سارقان تحویل مراجع قانونی داده شده اند.

مجید محبعلی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه و با اعلام کالاهای مسروقه این شهرستان اعلام کرد: خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی نیروهای کار آزموده نیروی انتظامی در شهرستان بوکان طی چندین عملیات پلیسی موفق به کشف ۳۸ فقره سرقت و ظبط اموال مسروقه و دستگیری سارقان شده ایم.

وی همچنین گفت: در بحث مبارزه با سرقت و شناسایی و دستگیری سارقین توانستیم سارق ۲۵ فقره سرقت باطری خودرو را دستگیر و روانه زندان کنیم و در این رابطه سارق در سطح شهرستان بوکان و حومه فعالیت می کرد و در خفا خودروهای مدنظرش را شناسایی و سپس قطعات آن ها از جمله باطری خودروها را سرقت می کرد که با تلاش نیروهای انتظامی اکنون دستگیر و در زندان به سر می برد و کالا های مسروقه به ارزش ۶۳ میلیون ریال ظبط و آماده تحویل به مال باختگان است.

فرمانده انتظامی بوکان افزود: نیروی انتظامی همواره حافظ جان و مال همشهریان بوده به همین جهت با تدابیر پلیسی و شناسایی سارقین موفق به شناسایی و دستگیری سارق هشت دستگاه موتور سیکلت شده ایم که یک نفر بازداشت و با تکمیل پرونده بر اساس شواهد و مدارک تحویل مراجع قانونی و قضایی داده شده و اموال مسروقه نیز به ارزش ۴۰ میلیون ریال کشف و ضبط شده است.

وی همچنین بیان کرد: پیش از عید نوروز سارقی در بوکان وسایل خودروهای پیکان را سرقت می کرد که با زیرکی موفق به سرقت پنج خودروی پیکان شده بود و خودروها را به بیرون شهر می برد و بعد از جداسازی قطعات خودرو را در محل می گذاشت و متواری می شد که با تدابیر پلیسی سارق به دست پلیس افتاد و به پنج فقره سرقت خودروی پیکان اعتراف کرد و بعد از تکمیل پرونده و کشف و ضبط قطعات مسروقه به ارزش ۴۰ میلیون ریال تحویل مراجع قضایی داده شده است.

محبعلی‌ با اشاره به تلاش های بی وقفه کاراگاهان نیروی انتظامی اعلام کرد: در راستای مبارزه با سرقت و سارقین نیروی انتظامی موفق به شناسایی و بازداشت یک نفر سارق حرفه ای و یک نفر مالخر شد که اعترافات و اموال مکشوفه و مسروقه آن به ارزش یک صد میلیون ریال کشف و ضبط شد.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نام گذاری سال نو به عنوان سال حمایت از تولید و کالای ملی اضافه کرد: نیروی انتظامی و نیروهای مبارزه با کالای قاچاق بیش از بیش در راستای هدف حمایت از تولید و کالای ملی تلاش می کنند و در همین مورد بیشتر از همیشه عرصه را به سودجویان و قاچاقچیان کالا تنگ کرده اند.

وی افزود: با تدابیر از بیش تعیین شده و شناسایی خاطیان طی شش فقره عملیات پلیسی موفق به کشف و ضبط چند محموله قاچاق به ارزش دو میلیارد و سیصد میلیون تومان و دستگیری ۹ نفر قاچاقچی شده ایم که عمده ترین وسائل و کالا های قاچاق شامل لاستیک خودرو خارجی و البسه و لوازم آشپزخانه و سخت افزار کامپیوتری و پخش خودرو می شد.

فرمانده انتظامی بوکان با توجه به نقش مهم آموزش و آشنایی کودکان با خطرات و تهدیدات اجتماعی گفت: علاوه بر بحث مبارزه با کلای قاچاق و مبارزه با آسیب های اجتماعی پلیس های تخصصی ما نیز مشغول آموزش و آشناسازی کودکان و نوجوانان با معضلات اجتماعی در حوزه آموزش و پرورش هستند که بسیار اقدام حائز اهمیت و مهمی است.

وی در خصوص حجم گسترده ترافیک خودروها در معابر و خیابان های اصلی شهر افزود: مشکل ترافیکی بوکان همواره در دستور کار نیروهای انتظامی بوده است اما از همشهریان درخواست دارم تا با رعایت انضباط ترافیکی و رعایت قوانین و مقررات سعی در کاهش و روان سازی معضل ترافیکی بوکان کنند.