کوردستان فردا
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۲۳:۵۲

مصاحبه با دانیال اسراری نوجوان بوکانی موفق:

علاقمندی های خود را شناسایی و در راه رسیدن به آنها تلاش وافر داشته باشید

نیما اسراری

دانیال اسراری متولد ۱۳۸۲ در شهر بوکان،نوجوان موفق در فعالیت های علمی و ورزشی در گفتگو با خبرنگار کردستان فردا چنین بیان کرد :
فعالیت های علمی خود را با شرکت در کلاس های روباتیک در شهر بوکان شروع نمود و با علاقه وافری که به این رشته داشت توانست در سطح استان آذربایجان غربی مقام دوم را کسب نماید و به همین لحاظ مورد توجه مربی باتجربه استان آقای یاسین باقری قرار گزفت و به همراه تیم ارومیه در دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی روباتیک که در دانشگاه نوشیروانی بابل برگزار گردید شرکت کرد و توانست مقام اول را در رشته مسیر یاب ویژه بدست آورد. در سال ۱۳۹۵ نیز با شرکت در بیستمین دوره مسابقات روباتیک که در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد، بعنوان تیم برتر معرفی شدند. از افتخارات وی در طول این سال ها می باشد. دانیال اسراری علاقمند به فعالیت های هنری، با شرکت در جشنواره جاگورتا(کار دستی با کاغذهای موج دار) توانست با دو اثر فوق العاده (ماکت دانشکده معماری و تیربار کاغذی قابل شلیک با کاغذ) نظر داوران مسابقه را به خود جلب کرد و بعنوان نوجوان برتر شرکت کننده،مقام اول را بدست آورد. عطش یادگیری و خلاقیت و نوآوری دانیال اسراری باعث شده که وی به حل مکعب روبیک علاقمند گردد و در این رشته هم فعالیت های خود را ارائه داده و با حل مکعب روبیک ۲×۲ ، ۳×۳ ، ۴×۴ ، ۵×۵ ، مکعب حجمی ، هرمی و مگامینکس و داشتن رکورد عالی در این رشته ها ،توانایی خود را با هم نوعان و همسن و سالان خود تقسیم نماید و در این رابطه با تشکیل کلاسهای آموزش مکعب روبیک در مرکز پژوهش سرای ابوریحان بوکان و همچنین موسسه عرفان توانست تعداد زیادی از آنها را به مکعب روبیک علاقمند نماید. در پاسخ به سوال خبرنگار کردستان فردا که فوائد کار با مکعب روبیک چیست و اطلاعاتی در این مورد در اختیار خوانندگان ما قرار دهد، گفت : مکعب روبیک جزو بازی های فکری و پازلی و زیر مجموعه ورزش‌های همگانی در اداره ورزش و جوانان تعریف گردیده است. حل مکعب روبیک برای تقویت حافظه،قدرت تمرکز بیشتر و هماهنگی ‌دو دست با چشمان و فعال نمودن همزمان دو نیمکره راست و چپ مغز جزو بازی های فکری پرطرفدار قرار دارد ولی در بوکان این‌ رشته هنوز شناخته شده نیست.
به همین منظور پدر دانیال با پیگیری های لازم، کمیته روبیک را در در بوکان فعال نموده و بعداز ماه مبارک رمضان و در پایان فصل امتحانات دانش آموزان ،علاقمندان با حضور در کلاس های آموزش مکعب روبیک خلاقیت های ذهنی خود را تمرین کرده و محک خواهند زد. از جمله فعالیت های دانیال در رسانه های فرهنگی ، همکاری وی با شبکه جهانی سحر کردی در برنامه 《هه ته ل مه ته ل هلامه》با عنوان گزارشگر معرفی مشاغل موجود در سطح جامعه نام برد که بیش از ۳۰ برنامه از وی روی آنتن شبکه سحر رفت. در پایان این مصاحبه ، دانیال اسراری از زحمات بی شائبه و فراوان والدین خود، علی الخصوص مادرش تشکر ویژه نمود و به هم نوعان خود این پیام را داد که : علاقمندی های خود را شناسایی و در راه رسیدن به آنها تلاش وافر و شکست ناپذیر داشته باشند و در این راه خسته و نا امید نشوند. خواستن توانستن است .