کوردستان فردا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۰۴

لوازم آشپزخانه قاچاق و مرفین در مهاباد کشف شد

فرمانده انتظامی مهاباد گفت: انواع لوازم آشپزخانه قاچاق و ۴۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین در مهاباد کشف شد.

رضا ظهیریان، در ارتباط با کشفیات قاچاق انجام شده در مهاباد اظهار کرد: در این راستا ماموران پاسگاه انتظامی دارلک این شهرستان در حال کنترل رفت و آمد خودروهای عبوری یک دستگاه سواری سمند را به احتمال حمل کالای قاچاق متوقف کردند.

وی با بیان اینکه پس از توقف خودرو و طی بازرسی‌های به عمل آمده از آن ۴۱ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین کشف شد، ادامه داد: سمند مورد نظر نیز در این راستا توقیف و به پارکینگ فرستاده و فرد راننده نیز به عنوان متهم حمل این مواد مخدر با تشکیل پرونده مقدماتی راهی زندان شد.

فرمانده انتظامی مهاباد با اشاره به کشف لوازم خانگی قاچاق در مهاباد عنوان کرد: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان در یکی از محورهای خروجی مهاباد یک دستگاه وانت نیسان را با احتمال حمل کالای قاچاق متوقف کردند و با بازرسی انجام داده از آن انواع لوازم خانگی و آشپزخانه به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

کشف ۲ هزار لیتر گازوئیل در مهاباد

وی با بیان اینکه یک قاچاقچی در مهاباد در ارتباط با دپوی سوخت قاچاق دستگیر شد، تصریح کرد: این عملیات پس از آن صورت گرفت که یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و از دپوی انواع مواد سوختی قاچاق در یکی از انبارهای سطح شهر ستان خبر داد.

ظهیریان با بیان اینکه با انجام اقدامات پلیسی و کسب اطلاعات محل دپوی مورد نظر شناسایی شد، افزود: سرانجام با کسب مجوز قضایی، بازرسی از این مکان صورت گرفت و در طی آن ۲ هزار لیتر مواد سوختی قاچاق از نوع گازوئیل کشف و همگی آنها با دستور مراجع ذی‌صلاح ضبط و راهی انبار شدند.