کوردستان فردا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷

نامه‌ای خطاب به مدیرکل صدا و سیمای کوردستان

علی کرمی-خبرنگار دیارکهن

جناب آقای امان اللهی
با سلام
احتراما به عرض می‌رساند در بند به بند قانون، در ساختار گفتگوی مسئولان و…. انتقاد را می‌پسندند اما در نهادی که شما مسئولیتش را بر عهده دارید اوضاع اینگونه نیست و منتقد را در چشم دشمن می‌بینند. متاسفانه بزرگواران عرصه اطلاع رسانی در نمایندگی شبکه ملی در کردستان خود را از دیگر اهالی رسانه یک سرو گردن بالاتر دانسته و اینگونه بیان می‌دارند که اگر اهل رسانه‌ای باشد این بزرگواران هستند و اگر هم نباشد نیست.
البته بزرگوار اگر کمی به گذشته رجوع کنیم در خوشبینانه ترین حالت مشاهد می‌کنیم که اکثریت روابط عمومی‌های این سازمان اصل خبر را نمی‌شناسند تا برسد به نوشتن و… خبر، باری به هر جهت حضور در نمایندگی رسانه ملی براساس توانائی نیست و اکثرا در ساختار سفارش و خودی بودن است.
نمی‌خواهم در این نامه سخن را به انتقاد برسانم فقط جای خرسندی است که براساس شنیده‌های درون سازمانی نمایندگی رسانه ملی در کشور، مجریان و…. بخش برنامه خورهه‌لات در عرصه معرفی مطبوعاتی محلی، دیارکهن برایشان خط قرمز است و حق ندارند که در زمینه تاریخ نشر، مطالب و… این نشریه حرفی بزنند.
ما خرسندیم که در ساختار فلانی گفت و فلانی سرفه کرد و…. اطلاع رسانی نمی‌کنیم و یا اینکه مطلب چهار سال قبل نشریات دیگر را با افتخار منتشر کنیم و یا به صورت گاهنامه و یا آگهی نامه منتشر کنیم.
شایسته از بجای حذف مخالف و معرفی نکردنش کمی مهربان تر باشیم ما هر دو اهل رسانه ایم و هر روزی باشد شما از این میز دل کنده و به درون جامعه بر می گردید. بدون شک این روزهای تحریم ما طی خواهد شد اما روز برگشتن شما به جامعه روز سختی خواهد و آن وقت دیگر مگسان گرد شیرنی نیستند و یا کبوتران خوش سخن که بیایند و بیان بدارند سخنانی که آب و دانشان را تامین کند.
استاد بزرگوار این حضور سیاهی است که سفیدی را نمایان می کند و بدون شک هیچ وقت خورشید پشت ابر پنهان نمی ماند و روزی هم طلوع خورشید خواهد بود.