کوردستان فردا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲

نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن در سنندج افتتاح شد

نمایشگاهی از آثار دو هنرمند توانمند سنندجی اساتید دکتر حسن طالب علی و خانم مهناز اسعد با موضوع آزاد و سبک رئال با حضور دکتر زارهی فرماندار سنندج در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ، در این نمایشگاه که به مدت یک هفته از ۱۸ لغایت ۲۴ آذرماه ۹۷ در محل گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج برپا می باشد ۳۵ اثر نقاشی رنگ وروغن با موضوع ازاد و سبک رئال در اندازه های مختلف اثر دو هنرمند نقاش حسن طالب علی و مهناز اسعد در معرض نمایش علاقه مندان قرار داده شده است .
در آینن افتتاح نمایشگاه جمع کثیری از هنرمندان و اساتید رشته های مختلف هنری نیز حضور داشتند ، دکتر زارعی فرماندار سنندج ضمن بازدید از این نمایشگاه و تمجید از سال ها تلاش و کوشش این هنرمندان دو اثر از آثار نمایش داده شده را خریداری و بر لزوم حمایت تمامی دستگاه های اجرایی از هنرمندان و توسعه هنر و فرهنگ تأکید نمودند .
حسن طالب علی هیأت علمی دانشگاه کردستان متولد ۱۳۲۹ از همان کودکی به نقاشی علاقه مند بوده و در کنار ادامه تحصیل در زمینه هنری نیز به صورت خود آموز به فعالیت پرداخته اند .
وی که تنها به مدت چند ماهی در محضر استاد محسنی کرمانشاهی به فراگیری نقاشی پرداخته اند با اشاره به برگزاری چندین نمایشگاه به صورت غیر رسمی در دانشگاه هنر و دانشگاه کردستان در خصوص این نمایشگاه گفت : نمایشگاه حاضر اولین نمایشگاه رسمی بوده که برگزار نمود ه ام و در آن تعداد ۸ اثر رنگ وروغن و سبک رئال را در معرض نمایش علاقه مندان قرار داده شده است .
استاد طالب علی از همکاری گسترده باشورای اسلامی شهر سنندج و سازمان منظر، سیما و فضای سبز شهرداری سنندج به صورت افتخاری خبر داد و گفت : طراحی فضای سبز دانشگاه کردستان از کارهایی بوده است که توسط بنده صورت گرفته و در کنار نقاشی با رنگ ورغن به صورت تخصصی سیاه قلم نیز کار نموده ام که امیدوارم فرصتی فراهم گردد تا این اثار نیز در معرض نمایش علاقه مندان قرار گیرد .
مهناز اسعد فارغ التحصیل دانشسرای هنر سنندج و هم دوره اساتیدی همچون استاد فردین صادق ایوبی ، زبردست ، گلکار زاده ، جابر اطاعتی ، خدارحمی بوده اند .
وی نقاشی را از همان دوران کودکی و آغاز و در ۱۴ سالگی با ورود به دانشسرای هنر به صورت جدی پیگیری نمود و سپس با حضور در آموزش و پرورش سال ها هنر را آموزش داده اند .
اسعد با معرفی استاد قربان امیری ، استاد محسنی هاشمی و استاد جواهری به عنوان اساتید خود گفت : از سال ۱۳۶۵ به صورت حرفه ای نقاشی را شروع نموده و تاکنون ضمن حضور در نمایشگاه بین المللی استانبول در سال ۱۳۹۶ ،دو نمایشگاه انفرادی و چندین نمایشگاه گروهی را در سنندج و کرمانشاه برگزار نموده است .
خانم اسعد که دوره خوشنویسی را تا مقطع عالی نیز گذرانده است و چندین عنوان برتر بانوی هنرمند را در کرمانشاه نیز کسب نموده است در خصوص این نمایشگاه گفت : نمایشگاه اخیر بنده با همکاری حوزه هنری استان کردستان و شهرداری سنندج به صورت مشترک با استاد دکتر طالب علی برپا گردیده و در آن ۲۵ اثر از اثار رنگ وروغن با سبک رئال و موضوع آزاد در اندازه های مختلف در معرض نمایش قرار داده شده است .