کوردستان فردا
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵

هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان گشایش یافت

هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با حضور مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولانی از اقلیم کردستان عراق، جمعی از مسئولان استانی و دوستداران رسانه و فرهنگ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، این نمایشگاه صبح چهارشنبه ۱۸ مهر با حضور جمعی از مسولان کشوری و استان از جمله آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی، نماینده ولی فقیه در کردستان، بهمن مراد نیا، استاندار کردستان، سید احسن علوی، نماینده مردم سنندج کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون وزیر فرهنگ و جوانان اقلیم کردستان و اصحاب فرهنگ و هنر گشایش یافت.
مراسم گشایش این نمایشگاه با حضور جمع کثیری از مردم فرهنگ دوست استان کردستان همراه بود.
هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استان کردستان از ١٨ تا ٢٣ مهر ٩٧ در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی سنندج برگزار می شود.
۶٣۶ ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب در کردستان ثبت نام کردند که کتاب های خود را در ٢٣٠ غرفه به نمایش می گذارند که غرفه ها شامل ٢٠۵ مورد ویژه ناشران خارج از استان و ٢۵ غرفه برای ناشران استان است.
۴١٢ ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با شرکت ٣۶٢ ناشر و نمایندگی داخلی شامل ١٩۵ ناشر مستقل، ١۵٧ ناشر نمایندگی، ١٠ ناشر استانی و ۵٢ ناشر لاتین برپا می شود.
کتاب های این نمایشگاه با حداقل ٣٠ درصد تخفیف شامل ٢٠ درصد از طریق بن های خرید کتاب و تخفیف ١٠ درصدی ناشران عرضه می شود.