کوردستان فردا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲

وعده های آقای فرماندار

دیار کهن

معلمی شغل انبیا است پس اگر یک معلم به درستی مسئولیت خود را انجام داده باشد نباید پست‌های سیاسی را انتخاب بکند چون در مکتب انبیا دروغ راه ندارد و اگر کسی در شرایط فعلی پست خطیر فرمانداری را قبول بکند چون پول و اعتباری مناسب در اختیار ندارد به ناچار باید دروغ بگوید پس از معلمین عزیز التماس می کنم در شغل شریف خود بمانند و وارد سیاست نشوند چون به هیچ عنوان نخواهند توانسبت به مردم خدمت بکنند.
بدون شک می‌توان معرفی فرماندار جدید شهرستان سروآباد در روزهای آخر سال ۱۳۹۶را کادوی نوروزی معاون سیاسی تازه(حسین خوش اقبال)به مردم این شهرستان دانست و ارتقاء فرماندار اسبق هم به عنوان مسئول دفتر آقای استاندار هم جای بسی سئوال است که این تغییرات سیاسی چگونه بوده وقتی که کارنامه مسئول دفتر استاندار اسبق را با مسئول دفتر استاندار فعلی مقایسه کنیم بدون شک یاد همان ضرب المثل باید افتاد که « درب و تخته باهم جور می‌شوند.»
در تعاریف آکادمیک؛ فرماندار فردی است که اداره یک شهرستان یا محدوده اداری کوچکتر از استان را بر عهده دارد و نام و وظایفش در کشورهای گوناگون متفاوت است. این مقام مسئولیت اجرای برنامه‌های انتخاباتی را نیز عهده‌دار است. در ایران مسئولیت اداره یک شهرستان با فرماندار است. فرماندار بالاترین مقام مسئول در سطح شهرستان محسوب می‌شود و مدیریت برنامه‌ها، بودجه و هماهنگی ادارات دولتی و نهادهای دولتی در سطح شهرستان را بر عهده دارد. وظایف فرماندار ارتباط و هماهنگی ادارات، نهادهای انقلابی، نهادهای انتظامی، شورای اسلامی شهرهای بخش، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی فعال در سطح شهرستان از وظایف فرماندار است.
استاد کوسار دادور یا به عبارتی فرماندار جدید شهرستان سروآباد در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۷ از آمادگی کامل برای انتقال پیکر مرحوم شیح محمد عثمان نقشبندی از ترکیه به شهرستان سروآباد خبر دادند و افزودند: انتقال پیکر مطهر مرحوم شیخ محمدعثمان نقشبندی از ترکیه به زادگاه خویش در شهرستان سروآباد همواره از مطالبات مردم این شهرستان بوده است که امروزه دولت آمادگی کامل برای به سرانجام رساندن این امر را دارد.
دادور افزود : شهرستان سروآباد مهد خانقاء و تکیه و حجره بوده و اینجا خاستگاه موسیقی عرفانیست ولی متاسفانه از این پتانسیل تا اکنون برای رونق گردشگری مورد استفاده قرار نگرفته لذا بر این اساس در نظر داریم از این امورات بهره لازم را در راستای توسعه این شهرستان از این پتانسیل موجود داشته باشیم.
با گذشت بیش از سه ماه ار انتشار این خبر هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است و با ذکر اینکه اگر قرار باشد این اتفاق هم بیفتد بدون شک باید از کانال وزارت خارجه وارد شد.
در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۷ آقای دادور در نشست خبری اظهار داشتند: بازارچه مرزی مله خورد تا ۱۰ روز آینده آغاز بکار خواهد کرد
بدون شک برای مردم این منطقه که در شرایط بد اقتصادی هستند این نقطه امیدخوبی است و این روزنه امید گویا هنوز ۱۰ روز از زمان بیانش نگذشته است که تاکنون خبری از آغاز بکار بازارچه مرزی نیست.
آقای دادور در ۳ آذر ۱۳۹۷ در یک نشست خبری می فرمایند: اقامت در شهرستان سروآباد برای انتصاب مدیران الزامی است.
کسی نیست بگوید بزرگوار شما که هنوز با گذشت بیش از ۸ ماه از حضورتان در سمت فرمانداری سروآباد؛ خانواده‌اتان در سنندج ساکن هستند و جنابعالی تردد می کنید. و…
اینان نمونه‌ای از خروارها وعده‌های آقای فرماندار هستند بهتر است بزرگواران قبل از بیان وعده‌ای ابتدا به جایگاه سیاسی و اقدامات خود نگاهی بیندازیم.