کوردستان فردا
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۴

کردستان، صحن غیر رسمی مجلس

فضول محله

کردستان همیشه محرم؛ محلی امن و مالامال از آسایش بوده است برای مهمان‌هایش و این مهمان‌ها به تازگی مهمانان سیاسی شده‌اند به نحوی که هر وقت مبحث طرح استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی مطرح می‌گردد این بزرگوار در ساختار سفری به استان و گرفتن تائید یکی از نمایندگان استان کردستان در مجلس از استیضاح رهائی می یابند.
اما این بار مبحث سفر وزیر کشور به استان کردستان در زمانی مطرح می‌گردد که درخواست استیضاح ایشان مزین است به امضاء سه نفر از نمایندگان کردستان و ذکر اینکه این استان در ساختار سیاسی دستخوش سردرگمی خاصی شده است. مریوان همچنان بی فرماندار است و بانه سردرگم معرفی فرماندار یا ماندگار فرماندار فعلی و… هدف از سفر وزیر کشور به کردستان چه می‌تواند باشد؟ آیا فرار از استیضاح یا رفع مشکلات سیاسی است؟ آیا وزیر کشور نامه خداحافظی برخی از چهره‌های سیاسی و مدیریتی استان را همراه خود به استان می آورد که از سمت خود دل کنده و به خانه بروند؟ یا اینکه ایشان هم به دنبال رهائی از استیضاح هستند؟
در هر شرایط براساس شنیده‌ها قرار است این هفته خاک کردستان مزین گردد به خاکی پای وزیر کشور و آیا این حضور از حضور آقای وزیر در مجلس جلوگیری می‌کند؟ آیا وزیر کشور برای رفع مشکلات سیاسی موجود همراه خود بسته تدبیری آورده‌اند؟ البته روزهای اول این هفته با خبر رد لایحه مناطق آزاد توسط شورای نگهبان در راس نشریات و… قرار گرفت. پس بدون شک مهمان سیاسی کردستان بسته توسعه اقتصادی به همراه نخواهند آورد و هرآنچه هست مبحث سیاسی است و امید که این بارهم توسعه کردستان دستخوش منافع شخصی و یا باورهای اشتباه عده‌ای نشود.
با ذکر اینکه عده‌ای غیر بومی که در رأس امور اطلاع رسانی استان قرار گرفته‌اند که نسبت به مدیران بومی و چهر‌ه‌های جوان شمشیر می‌کشند و بیان می‌دارند که دلسوز ملت هستند و مشخص نیست این دلسوزی نتیجه‌اش بجز ویرانی و عدم توسعه نیافتگی چه بوده است؟