دوشنبه, 05 فروردين 1398

تعداد مسمومان مشروبات الکلی دست ساز در بوکان افزایش پیدا کرد

 تعداد مسمومان مشروبات الکلی دست ساز درآخرین ساعت روز جمعه به 23 نفر رسید.

سلامت

 دکتر صلاح الدین قادرزاده ریاست بیمارستان دکتر قلی پور بوکان   در پنجمین روز آغازمسمومیت الکلی در بوکان گفت: تعداد مسمومان مشروبات الکلی دست ساز درآخرین ساعت روز جمعه 17 اسفندماه به  23 نفر رسید.  

وی آمار مراجعین به بیمارستان دکتر قلی پور بوکان در روز پنجم ،جمعه هفدهم اسفند را ۳ مورد اعلام کرد که ۲ مورد پس از انجام اقدامات و مداوای اولیه جهت ادامه درمان به بیمارستان طالقانی ارومیه اعزام شده اند و مورد سوم در بیمارستان بوکان برای دریافت مراقبت های درمانی لازم تحت نظر می باشد.

در پنج روز گذشته آمار تعداد کل مراجعین مسمومیت با الکل به بیمارستان دکتر قلی پور بوکان به ۲۳ نفر رسیده که ۲۰ نفر از این افراد پس از مداوای اولیه به بیمارستان طالقانی ارومیه جهت ادامه درمان اعزام شده اند.یک مورد نیز توسط خانواده شخص مستقیما به بیمارستان طالقانی ارومیه جهت درمان مراجعه کرده است.

افزایش آمار مسمومان در حالی است که سرهنگ کارآگاه مجید محبعلی فرمانده انتظامی بوکان روز پنج شنبه (16 فرودین ماه)  از دستگیری عامل اصلی تهیه و تولید مشروبات تقلبی در بوکان خبر داد و افزود: با تلاش های مستمر و شبانه روزی تیم های ضربت و عملیاتی پلیس و با هماهنگی مراجع قضایی مظنون اصلی پرونده جرایم جنایی بوکان دستگیر شد.

لازم به ذکر است تاکنون ۳ نفر از بیماران اعزامی فوت کرده اند و هم اکنون ۳ نفر در بخش مراقبتهای ویژه (ICU) و ۸ نفر در بخش مسمومیت های بیمارستان طالقانی بستری می باشند .تعداد ۷ نفر از بیماران اعزامی به ارومیه ترخیص شده اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد