دوشنبه, 05 فروردين 1398
شناسه خبر:624

تفاوت دغدغه مردمی با دغدغه مسئولان

  • انداز قلم

در فرهنگ لغت دهخدا معنی دغدغه اینگونه بیان شده است: « ترس، بیم و تشویش خاطر، وسوسه و واهمه و تشویش در خاطر و با لفظ بردن مستعمل است.»

پرونده

شورش عزیزی-خبرنگار

در فرهنگ لغت دهخدا معنی دغدغه اینگونه بیان شده است: « ترس، بیم و تشویش خاطر، وسوسه و واهمه و تشویش در خاطر و با لفظ بردن مستعمل است.»

«استاندار کردستان(بهمن مرادنیا روز پنج شنبه11بهمن1397 در نشست معاون امور مجلس رییس جمهور با نخبگان کردستان) با اشاره به تصمیمات نادرست گذشته که موجب عقب ماندگی کردستان شده، بر تلاش برای جبران آنها تاکید کرد.» آیا آقای مرادنیا فراموش کرده‌اند که چهار سال در قالب نماینده مجلس این استان مجلس شورای اسلامی حضور داشته‌اند و نزدیک به دو سال است سکان مدیریت استان کردستان را در دست دارند. این تصمیمات نادرست به چند سال گذشته بر می‌گردد؟

«بهمن مرادنیا گفت: توسعه استان و رفع عقب ماندگی‌های آن دغدغه اصلی مردم، نخبگان و مدیران بوده که در طول سال های متوالی ایجاد شده است.» آقای استاندار بزرگوار بدون شک رفع محرومیت دغدغه مردم است و اما در این زمینه کمترین تاثیر را دارند و این مسئولان هستند که با عدم مدیریت تاکنون نتوانسته‌اند برای رفع محرومیت در کردستان اقدامات چشم‌گیری داشته باشند. با ذکر اینکه کردستان منبع غنی معادن، آب، طلا و... است.

«فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در روز چهارشنبه10 بهمن1397 در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر از خبرنگاران استان خواست تا بدون محدودیت قائل شدن به بیان حقایق بپردازند و گفت: گرچه ممکن است برخی حقایق تلخ باشد اما بیان آنها از سوی خبرنگاران ضروری است.» بدون شک نمی‌توان از نقش و تاثیرات رسانه‌ها چشم پوشی کرد؛ اما نباید از تنگ نظری‌های مدیریتی در استان هم نگفت. چون نبض ماندگاری رسانه‌های مستقل، چند آگهی است که به دلیل بی کفایتی اکثر مدیران در کردستان از صنعت خبری نیست و اداره و نهادهای دولتی منبع اگهی و درآمد رسانه‌ها هستند و کافی است رسانه‌ای انتقاد کند بدون شک در لیست سیاه و محرومیت قرار می‌گیرد. یا اینکه قوانین نانوشته اداره ارشاد در تقسیم آگهی‌ها جای بسی تامل است به این معنی که باید هر نشریه‌ای که از وزارت ارشاد مجوز می‌گیرد مورد حمایت قرار بگیرد اما در ارشاد کردستان این خبرها نیست. سرپرستی نشریاتی که در کردستان که حتی 20 نسخه از روزنامه مذکور به کردستان نمی آید در اولویت بیشتری از نشریات محلی قرار دارد. و... در کل باید گفت انتقاد در کردستان یعنی محرومیت

«نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه9 بهمن1397؛ خطاب به رییس جمهور گفت: اقتصاد کردستان فلج مطلق است. امروز آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی در کردستان بیداد می‌کند. سکوت بنده در جایگاه نماینده کردستان خیانت به رای مردم و کم‌کاری شما و تیم‌تان خیانت به اعتماد مردم است.

سید مهدی فرشادان در نطق میان دستور جلسه مجلس، گفت: اگر مفهوم توسعه مرکزگرا و توسعه نامتوازن را محصول بی‌توجهی به مطالبات استان‌ها به حساب بیاوریم، بدون شک بخشی از پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی و عمرانی هر استانی در گرو پایبندی به اهداف مندرج در سند توسعه نهفته است. ساختار این سند سیاست‌هایی کلان و اسناد بالادستی است. این سند در دو سطح توسعه استان و برنامه عملیاتی تهیه و تدوین شده است. آقای روحانی امضای حضرت عالی را بی‌اعتبار کرده‌اند، چرا که تدوین سند توسعه کردستان دو بار از جانب شما دستور داده شده است، اما چرا مسئولان آن را اجرا نمی‌کنند؟ آیا بی‌اعتبار شدن امضای یک دولتمرد سزاوار است.» این تناقض گوئی‌های مسئولان، نگارنده را یاد ضرب المثل: «نمی‌دانیم به قسم حضرت عباس باور کنیم یا دُم خروس» می‌اندازد.

باری به هرجهت هرکسی که در کردستان مدیر می‌شود در ساختار شعار و وعده، اقدامات مدیران گذشته را زیر سئوال می‌برد و خود را مدیر فرهیخته معرفی می‌کند اما ایشان نمی‌دانند که تاریخ قاضی صادقی است و در مورد همه هرچند دیر اما درست قضاوت می‌کند و مدیران امروزی هم فردا در قالب مدیرانی قرار می‌گیرند که برای توسعه کردستان کاری نکرده‌اند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد