سعید جلیلی :
  تقویت مرزنشینان تقویت «امنیت ملی» و کمک به «پیشرفت» کشور است
تاريخ:  یکشنبه, ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ کد مطلب :  196961
عضو شورای عالی امنیت ملی تقویت مرزنشینان را تقویت «امنیت ملی» و کمک به «پیشرفت» کشور دانست و گفت: اینطور نیست که دولت نخواهد مشکلات مردم مرزنشین را حل کند.

 به گزارش کردستان فردا، سعید جلیلی در جمع نمایندگان تعاونی های استانهای مرزنشین با بیان اینکه باید فعالیت عزیزان مرزنشین از سطح "کوله‌بری" به سطح "صادر کنندگان عمده" در منطقه ارتقا پیدا کنند، گفت: دولت باید زیرساخت های لازم را برای فعالیت تعاونی‌های مرزنشین فراهم کند و این تعاونی‌ها در اصل باید به «دروازه صادرات» کشور تبدیل شوند.
عضو شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه تقویت مرزنشینان تقویت «امنیت ملی» و کمک به «پیشرفت» کشور است، اظهار کرد: مناطق مرزنشین نه تنها نباید محروم باشند بلکه باید به مثابه ویترین زیبایی و توانمندی های کشور برای همسایگان باشند.
وی ادامه داد: ایران نیاز ندارد تا مثل برخی کشورها بین خود و همسایگانش دیوار بکشد بلکه باید زیبایی های کشور را با استفاده از ظرفیت مرزنشینانش به دنیا نشان دهد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: نه تنها مرزنشینان نباید برای حل مشکلاتشان دنبال مسئولان باشند بلکه برعکس دولتمردان باید دنبال مرزنشینان باشند تا با استفاده از توانمندی های آنها، امور کشور را با قوت بیشتر مدیریت کنند.
جلیلی با بیان اینکه تعاونی‌های مرزنشین نه تنها می‌توانند صادرات کشور را رونق بخشند بلکه می‌توانند با "صادرات مجدد" بسیاری از کالاها، ایران را به "مرکز (هاب) صادراتی منطقه" برای برخی اقلام تبدیل کنند، گفت: نباید در راه پیگیری مطالبات مشروع و صحیح خودتان خسته شوید و شبیه این جلسات را با دیگر کارشناسان و مسئولان مربوطه از جمله وزرای «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «صنعت، معدن وتجارت» و «کشور» برگزار کنید تا مشکلات مردم این مناطق حل شود.
وی یاد آور شد: در بسیاری از موارد، رفع بعضی مشکلات نیاز به هزینه یا بودجه خاصی ندارد بلکه یک "توجه ویژه" یا "اراده جدی" مسئولان می تواند کار را حل کند.
جلیلی با بیان اینکه اینطور نیست که دولت نخواهد مشکلات مردم مرزنشین را حل کند، اظهار کرد: در بسیاری اوقات یک اشکال کوچک یا مانع بوروکراتیک باعث می شود تا خیلی مشکلات خود را نشان دهد که در صورت شناسایی و حل آن مشکل، بخش زیادی از موانع رفع خواهد شد.
منبع: ایلنا


کلید واژگان : 
سعید جلیلی، تقویت، مرزنشینان، تقویت، امنیت ملی، پیشرفت، کشور

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظرات کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد  

نام: *
پست الکترونیکی:
نظر شما: *

متن امنیتی
 یادداشت و مقالات

 خط داغ

 تازه ترین عناوین

 پر بیننده ترین ها

 کوردنامه

 روزنامه های سراسری

 ماهنامه بوکانصفحه نخست  |  آرشیــو  |  درباره ما  |  ارتباط با ما

تمام حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

طراحی و اجرا توسط شرکت کیهان افزار