بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی جهاد کشاورزی به پتروشیمی ارومیه
بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی جهاد کشاورزی به پتروشیمی ارومیه
مدیرعامل پتروشیمی ارومیه از بدهی 600 میلیارد تومانی جهاد کشاورزی به شرکت پتروشیمی ارومیه خبر داد.

به گزارش کردستان فردا، پژمان اسدی در جمع خبرنگاران با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر ورشکستگی پتروشیمی ارومیه، اظهار داشت: پتروشیمی ارومیه نزدیک ۶۰۰ میلیارد تومان از جهاد کشاورزی آذربایجان غربی طلب دارد.
وی با بیان اینکه این طلب بابت فروش کود به جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: این میزان بدهی جهاد کشاورزی علاوه بر اینکه تراز مالی پتروشیمی ارومیه را برهم زده است، بلکه سبب شده تا تعادل را نیز از دست بدهیم که این امر نیز برای ما تبعاتی داشت که از آن جمله می توان به کمبود نقدینگی و استفاده از تسهیلات سیستم بانکی اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه با بیان اینکه با روند فعلی نهایتا تا سه ماه توان تولید داریم، گفت: فروش پتروشیمی به بخش دولتی تا ۹۰ درصد کل تولیدات را شامل می شود و با روند فعلی حتی اگر نیاز باشد باید دولت با فروش املاک مازاد خود نسبت به پرداخت معوقات اقدام کند.
اسدی با بیان اینکه براساس قراردادهای فی مابین جهاد کشاورزی و پتروشیمی ارومیه، موظف به تامین محصول قید شده در این قرارداد هستیم، افزود: ضرورت دارد جهاد کشاورزی سریعا نسبت به پرداخت معوقات خود به پتروشیمی، اقدام کند.
وی با بیان اینکه ضرورت دارد هر دو طرف قرارداد، اصول و عرف حاکم بر خرید و فروش را رعایت کنند، ادامه داد: دولتها باید صرف نظر از وظایفی که دارند، به تعهدات خود در قبال بخش خصوصی نیز عمل کنند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه اعلام کرد: طی دیدار با استاندار آذربایجان غربی و تببین و تشریح شرایط فعلی، و با پیگیری وی، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد آغاز پرداخت طلب پتروشیمی ارومیه توسط جهاد کشاورزی استان باشیم.
اسدی یادآور شد: با تمام این وجود، پتروشیمی ارومیه در سودده ترین حالت ممکن قرار داشته و این شرکت در سال ۱۴۰۰ نیز جایزه بیشترین رشد ارتقا در رتبه بندی را دریافت کرده است.
وی با بیان اینکه بهترین تراز مالی را در ۴ سال اخیر داریم، اظهار داشت: حال و روز شرکت عالی بوده و در زمینه زیرساخت ها نیز تعمیرات اساسی داشتیم.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی ارومیه تصریح کرد: این شرکت ۵ واحد در مدار بهره برداری دارد که به عنوان بزرگترین تولید کننده اوره جهان نیز شناخته شده است.
اسدی با اشاره به ترکیب سرمایه گذاران پتروشیمی ارومیه، افزود: ۶.۷ درصد این شرکت شامل سهام عدالت، ۲۶.۷درصد در بورس و ۶۵ درصد نیز در کنترل مستقیم یا غیرمستقیم و زیر نظر هلدینگ خلیج فارس است.
وی با بیان اینکه پتروشیمی ارومیه یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار حقیقی و حدود ۵۰۰ سهامدار حقوقی دارد، اذعان داشت: در سودده ترین شرایط و حیات کاری قرار داریم.
اسدی با تکذیب اخباری مبنی بر ورشکستگی پتروشیمی ارومیه، گفت: گواه حال خوب این شرکت، برنامه ریزی برای جذب بیش از ۱۰۰ نفر نیروی انسانی در سال ۱۴۰۲ می باشد.

انتهای پیام/