دومین آسمان خراش بلند جهان در مالزی تکمیل شد
دومین آسمان خراش بلند جهان در مالزی تکمیل شد

مالزیایی‌ها به دنبال تکمیل آسمان خراش بلندی هستند که مردکا ۱۱۸ نام گرفته و دومین آسمان خراش بلند جهان خواهد بود. ارتفاع این آسمان خراش به ۶۷۸.۹ متر رسیده است.  انتظار می‌رود تکمیل آسمان خراش یادشده تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طول بینجامد. آسمان خراش مگاتال توسط فندر کاتسالیدیس استرالیایی طراحی شده که در پشت […]

مالزیایی‌ها به دنبال تکمیل آسمان خراش بلندی هستند که مردکا ۱۱۸ نام گرفته و دومین آسمان خراش بلند جهان خواهد بود. ارتفاع این آسمان خراش به ۶۷۸.۹ متر رسیده است.

 انتظار می‌رود تکمیل آسمان خراش یادشده تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طول بینجامد. آسمان خراش مگاتال توسط فندر کاتسالیدیس استرالیایی طراحی شده که در پشت برج چشم نواز استرالیا ۱۰۸ قرار دارد.

این برج پنج سال است که در حال ساخت بوده و نمای بیرونی آن از الگوهایی از هنر و صنایع دستی مالزی الهام گرفته شده و بخش‌های شیشه‌ای آن نیز مثلثی است.

برج یادشده دارای یک مناره هم هست که با حذف آن ارتفاع آن به ۶۴۴ متر کاهش می‌یابد. اما در این حالت نیز مردکا ۱۱۸ دومین برج بلند جهان خواهد بود و برج گنسلر در شانگهای با ارتفاع ۶۳۲ متری رتبه دوم را از آن خود خواهد کرد. مرتفع‌ترین برج جهان برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متری است.

مجموع فضای داخلی این برج به ۲۸۸ هزار متر مربع می‌رسد و تعداد طبقات آن هم ۱۱۸ طبقه است. سه فضای اداری، فضای هتل و فضای خرده فروشی برای برج مذکور در نظر گرفته شده و تعدادی آپارتمان لوکس و یک نقطه دسترسی عمومی برای گردشگران هم در این آسمان خراش وجود دارد.