شرکت شیائومی از شارژر بی‌سیم هوایی خود با نام Mi Air Charge رونمایی کرد
شرکت شیائومی از شارژر بی‌سیم هوایی خود با نام Mi Air Charge رونمایی کرد

شارژر جدید شیائومی بالاخره این امکان را فراهم می‌کند تا دستگاه‌های خود را به‌صورت از راه دور از طریق هوا شارژ کنید. این دستگاه توان شارژ ۵ واتی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شیائومی دیروز از فناوری شارژ بی‌سیم جدیدی به نام Mi Air Charge رونمایی کرد که برای اولین بار امکان شارژ بی‌سیم […]

شارژر جدید شیائومی بالاخره این امکان را فراهم می‌کند تا دستگاه‌های خود را به‌صورت از راه دور از طریق هوا شارژ کنید. این دستگاه توان شارژ ۵ واتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شیائومی دیروز از فناوری شارژ بی‌سیم جدیدی به نام Mi Air Charge رونمایی کرد که برای اولین بار امکان شارژ بی‌سیم تلفن‌های هوشمند را به‌صورت از راه دور فراهم می‌کند. با این فناوری دیگر نیازی به قرار دادن گجت‌ها بر روی استندهای شارژ بی‌سیم یا استفاده از کابل نیست. در عوض شیائومی راهکاری را فراهم کرده تا انرژی از طریق هوا به گوشی شما منتقل شود.

«می ایر شارژ» در فاصله چند متری شارژ ۵ واتی را برای یک دستگاه ممکن می‌کند. این محصول از سیستم اختصاصی شیائومی موسوم به «کپه شارژ ایزوله» بهره می‌گیرد که شامل پنج آنتن ارتباطی داخلی است. این شرکت می‌گوید آنتن‌های داخل این دستگاه می‌توانند به‌صورت دقیق موقعیت تلفن‌های هوشمند را شناسایی کنند. شیائومی مدعی است که حتی وجود موانع هم باعث کاهش توانایی شارژ این دستگاه نمی‌شود.

سپس آرایه کنترل فازی که از ۱۴۴ آنتن جداگانه ساخته شده امواجی در ابعاد میلی‌متری را به‌طور مستقیم به گوشی شما ارسال می‌کند. دستگاه گیرنده هم برای دریافت این امواج میلی‌متری و تبدیل آن‌ها به انرژی الکتریکی باید یک آرایه آنتن مینیاتوری داشته باشد که شامل آنتنی برای اعلام موقعیت دستگاه و مجموعه‌ای از آنتن‌های گیرنده است. آنتن اول به‌طور بدیهی محل دستگاه را اعلام می‌کند، در حالی که آنتن‌های دوم سیگنال‌های موج میلی‌متری را به انرژی موردنیاز دستگاه بدل می‌سازند.

شیائومی می‌گوید برای سیستم شارژ بی‌سیم از راه دور خود ۱۷ پتنت ثبت کرده است. Mi Air Charge در آینده می‌تواند حتی ساعت‌های هوشمند، دستبندها و سایر لوازم پوشیدنی را شارژ کند. این شرکت در پستی در وبلاگ خود می‌نویسد: «به‌زودی دستگاه‌های داخل اتاق از جمله بلندگوها، چراغ‌های رومیزی و سایر محصولات کوچک خانگی با فناوری شارژ بی‌سیم و بدون هرگونه سیم ساخته می‌شوند تا زندگی خانگی ما واقعا شکل بی‌سیم به خود بگیرد.»

یکی از سخنگویان شیائومی تایید کرده که Mi Air Charge امسال به بازار نمی‌آید. این یعنی برای عرضه شارژر بی‌سیم جدید این شرکت باید تا سال ۲۰۲۲ صبر کنیم. فعلا مشخص نیست که محصولی شبیه Mi Air Charge برای عرضه عمومی در بازار باید چه مجوزهایی را دریافت کند تا از نظر ایمنی و سلامتی برای کاربران خطری نداشته باشد.