آپارتمان های منطقه ۲ استان تهران چند؟ + جدول قیمت
آپارتمان های منطقه ۲ استان تهران چند؟ + جدول قیمت

منطقه۲ یکی از مناطق تهران است که در غرب این شهر قرار دارد؛ این منطقه متقاضیان زیادی در حوزه خرید مسکن دارد و همواره توجه بسیاری از خریداران و سرمایه‌گذاران را در بخش مسکن به خود جلب کرده است. قیمت مسکن در این منطقه باتوجه به محله و خیابان متغیر بوده و علاوه بر محل […]

منطقه۲ یکی از مناطق تهران است که در غرب این شهر قرار دارد؛ این منطقه متقاضیان زیادی در حوزه خرید مسکن دارد و همواره توجه بسیاری از خریداران و سرمایه‌گذاران را در بخش مسکن به خود جلب کرده است.

قیمت مسکن در این منطقه باتوجه به محله و خیابان متغیر بوده و علاوه بر محل عوامل زیاد دیگری در تعیین نرخ مسکن نقش ایفا می‌کند.باتوجه به گزارش بانک مرکزی، طی بهمن ماه متوسط نرخ مسکن در این منطقه ۴۶میلیون و ۱۳۲هزار تومان در هر متر مربع رسید و ۳۰۰فقره معامله در آن انجام شد.

همچنین در ماه یادشده، منطقه دو، سومین منطقه گران‌قیمت تهران در بخش مسکن بود. تعداد واحدهای نوسازی که در یک ماه اخیر در این منطقه معامله شد، انگشت‌شمار است؛ اما آپارتمان‌های یک ساله زیادی در آن معامله شد که در ادامه به بررسی نرخ واحدهای نوسازی که طی این یک ماه در منطقه دو به فروش رفت است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی یک ماه اخیر (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است.

یک واحد ۱۳۵متری و یک سال ساخت در صادقیه متری ۴۰میلیون تومان و واحدی ۱۶۵متری در سعادت آباد متری ۱۰۰میلیون تومان معامله شد. برای خرید یک دستگاه آپارتمان ۱۰۳متری در توحید ۳۷میلیون تومان در هر متر مربع و جهت معامله یک واحد ۸۴متری در پاتریس لومومبا ۴۲میلیون و ۷۰۰هزار تومان در هر متر مربع هزینه پرداخت شد.

آلستوم از دیگر محله‌های معروف منطقه۲ است که یک خانه ۹۵متری در آن با نرخ ۴۳میلیون و ۷۶۸هزار تومان در هر متر مربع به فروش رسید؛ همچنین نرخ مسکن جهت معامله یک دستگاه آپارتمان ۹۵متری در گیشا شش میلیارد و ۶۹۷میلیون تومان بوده است؛

گیشا یکی از محله‌های گران نرخ منطقه۲ محسوب می‌شود که به گفته برخی از مشاوران املاک آن، نرخ اعلامی برخی مالکان به بیش از ۱۰۰میلیون تومان در هر متر مربع نیز می‌رسد. معامله واحدی ۱۴۱متری در شادمان به ۳۲میلیون و ۹۱۳هزار تومان در هر متر مربع هزینه نیاز داشت. یک خانه ۱۵۰متری در شهرک آزمایش نیز با نرخ ۸میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان به فروش رسید.